Gå til hovedindhold

Medarbejdere

Se her, hvem du kan møde på specialhospitalet

Direktør

Philip Rendtorff

  • Administrerende direktør

Specialhospitalet

Britta Quistgaard

  • Centerdirektør

Nana Rømer Jørgensen

  • Ledende ergoterapeut

Mette Linding Bloch

  • Ledende fysioterapeut

Randi Steensgaard

  • Afdelingsleder i Aarhus

Majbritt Almer

  • Overlæge

Birgitte Hansen

  • Overlæge, ph.d, speciallæge i reumatologi

Nanna Balslev

  • Overlæge

Rikke M. Hansen

  • Overlæge

Lone Larsen

  • Koordinerende fysioterapeut

Lise Jarnbye

  • Udviklingsterapeut/fysioterapeut

Line Olsson

  • Fysioterapeut

Carsten Stemmer

  • Fysioterapeut

Jacob Graabeck Zajdenfeld

  • Fysioterapeut

Anne Marie Nymann Eriksen

  • Fysioterapeut

Agnete Tryde

  • Fysioterapeut

Christa Hauge Nielsen

  • Fysioterapeut

Karin Thye Jørgensen

  • Fysioterapeut

Marc Dam Hemmingsen

  • Fysioterapeut

Marianne Rahbek Vestergaard

  • Fysioterapeut, Kandidat i Fysioterapi

Maya Hammill

  • Fysioterapeut

Simone Djernes

  • Fysioterapeut (på barsel)

Kristian Frisenholt Jensen

  • Fysioterapeut

Camilla Jørgensen

  • Fysioterapeut

Emil Sebastian Laibo

  • Fysioterapeut

Maria Korsholm Ventzel

  • Fysioterapeut

Caroline Oldfield Nielsen

  • Fysioterapeut

Dorthea Stubbe Østergaard

  • Fysioterapeutvikar til den 31. december 2022

Eva de Neergaard Christensen

  • Ergoterapeut

Rikke Bindslev Arvedsen

  • Ergoterapeut

Jane Værge Lavdal

  • Ergoterapeut

Simone Kongshøj Larsen

  • Psykolog

Helene Faber-Rod

  • Psykolog

Naja Bøje Casupei

  • Psykolog

Sophie Lykkegaard Ravn

  • Psykolog og forskningsleder

Anders Orup Aaby

  • Psykolog og forsker

Henriette Kirkegård Rask

  • Sygeplejerske, sexologisk rådgiver

Line Trine Dalsgaard

  • Sygeplejerske, kandidat i pædagogisk psykologi

Mette Møller Nyborg

  • Socialrådgiver

Birgitte Astrup Balle

  • Socialrådgiver

Bente Elton Rasmussen

  • Socialrådgiver

Marianne Bak Svendsen

  • Jurist

Sofia Asghar

  • Social- og sundhedshjælper

Jan Dahl Andersen

  • Social- og sundhedshjælper

Bettina Baden

  • Social- og sundhedshjælper

Anette Røddik

  • Lægesekretær

Mari-Louise Rømer Bornebusch

  • Lægesekretær (på barsel)

Martine Tobiesen

  • Lægesekretær

Zeliha Sari

  • Lægesekretær

Pia Hansen

  • Servicemedarbejder

Natasha Schiøler

  • Social- og sundhedsassistent

Christina Hansen

  • Social- og sundhedshjælper

Charlotte Wass

  • Social- og sundhedsassistent

Samuel David Williamson

  • Virksomhedspraktikant

Økonomi og administration

Casper Jøns Larsen

  • Afdelingschef

Anna Loumann

  • Finansbogholder

Anja Normann Nygaard

  • Lønningsbogholder

Lone Jørgensen

  • Sekretær

Tim Hansen

  • IT ansvarlig

Tina Blum

  • Receptionist

Brian Fischer

  • Serviceleder

Mia Lykke

  • Ejendomsservicetekniker-elev

Helle Andersen

  • Kantineleder

Hannepaula Sunrid Rasmussen

  • Kantinemedhjælper

Sandra Kjær Nielsen

  • Kantinemedhjælper

Mohamad "Max" Hussein Younes

  • Servicemedarbejder

Pia Cobelens

  • Servicemedarbejder

Zoltan Kardos

  • Servicemedarbejder

Sonbolnaz Nopourashrafi

  • Assistent

Florentina Puscasu

  • Kantineassistent

Hovedbestyrelsen

Ghita Tougaard

  • Næstformand

Gurli B. Nielsen

  • Næstformand

Randi Timm Simonsen

  • Bestyrelsesmedlem

Inga Bredgaard

  • Bestyrelsesmedlem

Orla Bredgaard

  • Bestyrelsesmedlem

Stefan Opresnik Jorlev

  • Bestyrelsesmedlem

Jørgen Maibom

  • Bestyrelsesmedlem

Torben Linde Mikaelsen

  • Bestyrelsesmedlem

Kirsten Jean Christensen

  • Bestyrelsesmedlem

Kira Skjoldborg Orloff

  • Medarbejderrepræsentant

Christa Hauge Nielsen

  • Medarbejderrepræsentant